Vyberte stránku

Naše nabídka

8 způsobů regenerace a relaxace

Relaxační masáž

Relaxace je velmi podceňovaný stav. Žijeme v době, která nás neustále nutí jet pod velkým tlakem, hnát se kamsi, tvořit hmatatelné hodnoty a často zapomínáme na to podstatné.
Na to nejpodstatnější.
Na sebe.
Na tělo i na duši.

Je zřejmé, že kvalitně provedená relaxační masáž dokáže uvolnit svaly, aktivuje lymfatický systém, díky kterému se z těla lépe odvádějí toxické látky, zklidňuje psychiku, dodává energii a především dopřeje tělu i duši odpočinek, což vede k hluboké regeneraci a harmonizaci fyzického, duševního i duchovního zdraví člověka.

Relaxační masáž je prováděna jemnými kontinuálními tahy napříč celým tělem, které je zakryto a odkryta je pouze masírovaná část. Relaxační hudba a klid dodá potřebnou atmosféru a umožní úplný odpočinek a užití masáže. Pracuje se s kvalitním tělovým olejem a éterickým olejem podle volby masírovaného. Po dohodě se můžou použít lávové kameny, guasha nebo tělové svíce.

CENA

90 min. / 1500,-
110 min. / 1800,-

Uvedený čas je pro samotnou péči na lehátku. Pro toto ošetření si prosím rezervujte o cca dvacet minut více. Užijte si šálek dobrého čaje před terapií a pomalý návrat do reálu po celé péči.

Relaxační masážní rituály

Masážní rituál je chvíle Vašeho zastavení se a mého času pouze pro Vás. Tato péče není o technice, ale je především o komplexním vědomém přístupu, o doteku, energii a procesu, který se děje mezi tělem a duší, čemuž naprosto věřím. Dopřejte svému tělu výjimečnou péči, která začíná už vstupem do prostoru Vzenu.
Masážní rituál je krásným dárkem pro toho na kom Vám záleží.
Masážní rituál je nejlepším dárkem pro sebe samotnou.

 

Tyto masáže jsou dokonalé od začátku do konce.
Po celou dobu vás bude opečovávat klidný a laskavý dotek v kombinaci s akupresurou a aromaterapií. Samozřejmostí je šálek dobrého čaje na uvítanou, klid, jemná hudba, nahřáté ručníky, teplý olej, kvalitní přírodní kosmetika InLight a Nobilis Tilia. Pracuji s lávovými kameny, guashou nebo tělovými svícemi.

Masážní rituál je výjimečný ZÁŽITEK♡

Pečující masážní rituál Nádech

Jemná masáž plosek nohou
Jemná masáž šíje a zad
Očištění pleti bio balzámem
Jemná masáž obličeje, krku a dekoltu
Detoxikační peelingová maska
Masáž celých rukou
Závěrečné ošetření obličeje
Masáž hlavy

Cena

90 min. / 1800,-

Uvedený čas je pro samotnou péči na lehátku. Pro toto ošetření si prosím rezervujte o dvacet minut více času. Užijte si šálek dobrého čaje před terapií a pomalý návrat do reálu po celé péči.

Pečující masážní rituál Vzenu

→ Solná lázeň a peeling nohou
Masáž celých nohou
Jemná masáž šíje a zad
Očištění pleti bio balzámem
Jemná masáž obličeje, krku a dekoltu
Detoxikační peelingová maska
Masáž celých rukou
Závěrečné ošetření obličeje
Masáž hlavy

Cena

120 min. / 2400,-

Uvedený čas je pro samotnou péči na lehátku. Pro toto ošetření si prosím rezervujte o dvacet minut více času. Užijte si šálek dobrého čaje před terapií a pomalý návrat do reálu po celé péči.

Pečující masážní rituál Hvězda

→ Solná lázeň a peeling nohou
Masáž celých nohou
Jemná masáž šíje a zad
Očištění pleti bio balzámem
Jemná masáž dekoltu a krku
→ Hloubková a uvolňující masáž obličejových svalů (bukální technika)
Liftingová masáž obličeje
Detoxikační peelingová maska
Masáž celých rukou
Závěrečné ošetření obličeje
Masáž hlavy

Cena

150 min. / 3000,-

Uvedený čas je pro samotnou péči na lehátku. Pro toto ošetření si prosím rezervujte o dvacet minut více času. Užijte si šálek dobrého čaje před terapií a pomalý návrat do reálu po celé péči.

Regenerační masáž

Regenerační masáž patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva. Používá se k odstranění bolestí zad, kloubů, namožených svalů, únavy a k celkovému osvěžení a regeneraci.

Při masáži dochází k uvolnění ztuhlých svalů a kloubů, zlepšení prokrvení tkání, výživy buněk, zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních látek, ovlivňuje centrální nervový systém i jednotlivé orgány a dochází k uvolnění psychického napětí a zlepšení duševní pohody.

Druh regenerační masáže záleží na momentální potřebě masírovaného. Může být hloubková s ošetřením trigger pointů, dynamická nebo jemnější. Může se kombinovat s masáží rukou nebo nohou, akupresurou, s nahřátými lávovými kameny.
Vše záleží na domluvě.

Pravidelnými masážemi se předchází  zdravotním problémům pohybového aparátu.

CENA

50 min. / 900,-
60 min. / 1100,-  
90 min. / 1600,-

Manuální lymfodrenáž

Jedná se o speciální léčebnou metodu, která podporuje vyplavování odpadních látek z těla, přispívá k detoxikaci organismu, díky němuž můžeme z těla dostat nahromaděné toxické látky, které jsou jinak pro tělo škodlivé.

Manuální lymfodrenáž není klasická masáž. Jedná se o speciální manuální techniku, která je zaměřená na povrchový lymfatický systém. Rozdíl mezi klasickou masáží a manuální lymfodrenáží je primárně ve vyvinutém tlaku na jednotlivé tkáně. Při lymfodrenáži se mírným tlakem působí na kůži a podkoží, zatímco u klasických masáží se ovlivňuje primárně svalstvo. Manuální lymfodrenáž je tedy prospěšná pro správné fungování lymfatického systému. Dobře fungující lymfatický systém, tedy dobrá cirkulace lymfy, je důležitý pro správné fungování organismu.

Dalším důležitým aspektem lymfodrenáže je urychlení toku lymfy a podpora látkové výměny organismu. Lymfodrenáž významným způsobem podporuje imunitní systém, napomáhá ke zlepšení metabolismu, zvýšení fyzické kondice a prospívá k celkové detoxikaci těla.
V den masáže je důležité hodně pít vodu pro odvádění škodlivin z těla, skvělé je mít dostatek pohybu, protože činnost svalů zajištuje pohyb lymfy a tím se samozřejmě účinek zvyšuje! Rovněž je dobré vyvarovat se pití alkoholu, kávy a kouření. Je to proto, aby se ulehčilo čistícím orgánům (jako jsou například ledviny a játra), při odbourávání uvolněných odpadních látek a solí.

K manuální lymfatické masáži přistupujeme holisticky a pro prevenci i ke zmírnění zdravotních potíží doporučujeme kůru nejméně pěti ošetření s pravidelnou návštěvností minimálně 3x týdně. Efekt zpevnění a zmenšení otoků, způsobený dokonalejším odtokem přebytečné lymfy, se objeví po 3 – 4 lymfatických masážích. Poté doporučujeme chodit na udržování správné funkce 1 x za měsíc. Je to však velmi individuální. Hodně záleží na přístupu k vlastnímu tělu a zdraví, taktéž na věku, tělesné hmotnosti a problému. Pro správnou funkci lymfatického systému je podstatné pití dostatečného množství vody, přiměřený pohyb, vyvážená strava, správný dech a pozitivní mysl.
Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Kontraindikace k lymfodrenáži

Nachlazení, rýma, kašel
Bakteriální nebo virové onemocnění
Antibiotická léčba
Těhotenství
Astma, chronická bronchitida
→ Neléčený vysoký krevní tlak
→ Patologické zvětšení lymfatických uzlin
Otevřená rána
Hyperfunkce štítné žlázy
Onkologické onemocnění

Cena

50 min. / 1.100,-
5 x 50 min. / 4.950,-
10 x 50 min. / 9.500,-

 

Hloubková (bukální) a liftingová masáž obličeje

Výhody pravidelných tělových masáží jsou všeobecně známé, ale masáže obličejových svalů jsou nedoceněnou technikou pro regeneraci svalů v obličeji. Na obličeji a krku máme 57 svalů, které se s naučenými návyky nebo s postupujícím věkem zkracují a ochabují.

Masáž obličeje je nejpřirozenější způsob, jak bojovat proti stárnutí. Během tzv. přírodního faceliftingu se zvýší průchod krve, což přinese více kyslíku do masírované oblasti. To pomáhá ke zvýšení produkce kolagenu a pružnosti pokožky a zároveň umožňuje pokožce detoxikovat a sama se opravit.

Při této masáži se pracuje s obličejovými svaly nejenom zvenku (skulpturální masáž), ale také přes otevřená ústa zevnitř (bukální masáž) a tak se dá pracovat s hlubšími vrstvami kůže i svalové tkáně. Jedná se o neinvazivní metodu díky které můžeme přirozeně odstranit hlubší blokády, uvolnit toxické látky, povzbudit tok lymfy, zjemnit hluboké vrásky, zpevnit, napnout a pozvednout pokožku. Obličej je po masáži svěží, šťavnatý a budte mít pocit velkého uvolnění. Při pravidelných masážích se zjemní vrásky, zvírazní kontury a posílí svaly obličeje a krku, díky čemuž se můžete těšit z mladistvě vypadající a zářící pokožky.

Cílem bukální masáže je důkladné uvolnění mimických a žvýkacích svalů z vnitřní i vnější strany ústní dutiny a navrácení normální pružnosti a napětí svalů. Tato metoda je nejenom pro krásu a pro obnovu svěžího vzhledu, ale také pro správnou funkci obličejových svalů, které mají z části vliv například i na dno pánevní, které je reflexně propojeno se svaly dutiny ústní.  

 

Průběh masáže:
→ Očistění pleti bio odličovačem
→ Jemná masáž dekoltu, krku a šíje pro stimulaci lymfy a pro uvolnění a prohřátí svalů
→ Intenzivnější buccal technika, kdy se, v rukavicích, masíruje a stimuluje zevnitř dutiny ústní
→ Liftingová a skulpturální masáž
→ Závěrečné ošetření pleti

Při masáži se používá guasha, baňka a v případě zájmu ušní svíčky.

Cena

50 min. / 1.200,-
80 min. / 1.700,- (s masáží hlavy a rukou pro komplexní výsledek a dokonalý pocit)

Kontraindikace:

rozsáhlá ložiska zánětu
rány, řezné rány, praskliny, oděrky, škrábance, popáleniny
herpes
chronická dermatóza
onkologie jakékoli lokalizace
vysoký krevní tlak
plísňová onemocnění kůže
alergické vyrážky na obličeji
zánět lícního nervu
hemofilie
velká mateřská znaménka, bradavice

Po chirurgických a výplňových výkonech plastické chirurgie – nejdříve po 4 týdnech
(ty už ale, při pravidelných masážích, nebudete potřebovat ;-))

 

 

Baňkování

Celá terapie se vždy zahajuje prohřátím a masáží zad. Takovouto masáží se rozvolní blokády svalů, které se pak dále uvolňují právě pomocí baňkování. Baňky nám také stimulují akupunkturní a akupresurní body a dokonce umí posilovat naše vnitřní orgány. Baňkování je také velmi účinnou metodou proti stresu a nepříjemnému napětí jak ve fyzické tak v psychické rovině.

 

Je vhodné především pro všechny lidi, kteří mají velkou fyzikou zátěž pohybového aparátu, bolesti zad, kloubů a svalů způsobených sedavým způsobem života, prací na počítači nebo jinou jednostrannou zátěží.

Baňkování bývá, po domluvě, součástí regenerační masáže pokud to situace vyžaduje.

Cena

50 min. / 900,-

Těhotenská pečující masáž

Jako u všech masáží i u těhotenské vycházím se svých potřeb a zkušeností.  Těhotná jsem byla třikrát a dodnes si pamatuji, co všechno bych dala za klidný a laskavý dotek, kdy je tam ten druhý jenom pro mně.
Proto péče zahrnuje jemnou masáž nohou, zad, šíje a rukou nebo i obličejovou péči s aromaterapetickými produkty InLight.

Jakýkoliv opečovávací dotek je v tomto kouzelném období nesmírně důležitý pro pohodu maminky i miminka. 

 

Přijďte si odpočinout a dopřát si trochu času jenom pro sebe. U čaje se domluvíme na tom jaká péče by Vás udělala spokojenější:)

Nebo obdarujte dárkovým poukazem budoucí maminku. Tehhle dárek jistě ocení.

Cena

50 min. / 1100,-
70 min. / 1500,- (s jemnou obličejovou péčí)

Masáž rukou, hlavy

Ruce, často opomíjená a přesto velmi přetěžovaná část těla. Uvolňující masáž rukou se postará o celé vaše horní končetiny od ramen až po konečky prstů.
Masáž díky tlakové technice odstraňuje bolest, zatuhlost, prohřívá dlaně a zmírňuje příznaky syndromu karpálního tunelu.

Velký význam má především u pracovních činností, kde jsou ruce více přetěžovány, ať prací na počítači, sportem nebo manuální prací.

Jedná se o tlakovou masáž, ale celkový pocit je spíš relaxačního rázu a výsledný efekt je velmi uvolňující.

Masíruje se šíje, ramena, paže a dlaně.

Skvělé je přidat masáž hlavy, kdy se prokrví pokožka vlasové části a odejdete od nás i s lehkou hlavou 🙂

Cena

30min./ 500,- kč
45min./ 800,- kč

Reiki

Reiki je bezpečná, jemná a nenásilná metoda praktického uzdravování. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest, umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Reiki působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní. Reiki energii může přijímat každý a předávat ji může pouze člověk zasvěcený do určitého stupně reiki od reiki mistra.

Reiki je duchovní umění léčby s japonskými kořeny, které se zakládá především na práci s vesmírnou energií, jež ze své vlastní podstaty původu nemůže ublížit nebo být zneužita. Rei v překladu znamená vesmírný, životodárný a Ki znamená energii. 

 

 Zdraví především

Kontraindikace masáží

Masáže není možné provádět pokud klient trpí vážným onemocněním plic nebo srdce. Má-li voperován kardiostimulátor, poruchy srážlivosti krve nebo onkologické onemocnění. Masáž také není možné provádět v době virového onemocnění, při horečce, akutních stavech-čerstvé rány, plísně, záněty šlach a žil, zlomeniny, infekčních onemocněních, kožních chorobách.

Používané oleje

BIO kosmetika InLight a Nobilis Tilia

Základní oleje k masáži používáme pouze rostlinné za studena lisované. Éterické oleje používáme pouze 100% čisté, nepoužíváme tzv. přírodně identické ani syntetické.